Lokalita

Aktivity v okolí

Lokalita

Hotel sa nachádza v centre mesta Rimavská Sobota, ktoré je zaujímavé svojou bohatou, vyše 700 – ročnou históriou a kultúrnymi pamiatkami.

Ponúkame vám možnosti využívania voľného času v našom regióne, priamo v srdci Malohontu formou kultúrnych a športových aktivít v blízkom a vzdialenejšom okolí v okruhu 50 km. Pre vášnivých poľovníkov alebo rybárov vieme ponúknuť výber z množstva kvalitných revírov.

RIMAVSKÁ SOBOTA

Zaujímavou je návšteva Gemersko-malohontského múzea, ktorého pýchou je múmia egyptskej ženy. Históriu župného mesta pripomína Župný dom.

MÚZEUM

Gemersko-Malohontské múzeum poteší každého nadšenca histórie. Je to piate najstaršie múzuem na Slovensku a jeho vznik siaha až do roku 1882.

REKREAČNÁ OBLASŤ KURINEC

Osvieženie v lete ponúka rekreačná oblasť Kurinec, ktorá sa nachádza len 4 kilometre od mesta Rimavská Sobota.

ROZHĽADŇA MAGINHRAD

Neďaleko Rimavskej Soboty, nad obcou Veľké Teriakovce v historickej lokalite Maginhrad, vyrástla rozhľadňa týčiaca sa do výšky 16,8 metrov.

KÚPELE ČÍŽ

Tento región je bohatý na prírodné zdroje a pri kopaní studne v obci Číz v 60. rokoch 19. stor. bol objavený liečivý jódo-bromový prameň. Dnes sa tu liečia choroby svalstva, kĺbov a chrbtice.

TERIAKOVSKÝ MLYN

Teriakovský mlyn z roku 1800 je na Slovensku ojedinelý, pretože je v gréckom štýle. Na pohon využíval horizontálne uložené koleso, čo je u nás raritou.

HRAD ŠOMOŠKA

Hrad Šomoška je zrúcanina hradu v chotári obce Šiatorská Bukovinka v okrese Lučenec, v bezprostrednej blízkosti slovensko-maďarskej štátnej hranice nad maďarskou obcou Somoskő.

HRADNÉ MÚZEUM VO FIĽAKOVE

Gotická cesta je kultúrno-poznávacia cesta na Slovensku. V ucelenom okruhu vám predstaví najzaujímavejšie skvosty regiónu Spiš-Gemer. Našim okresom vedie južná vetva.

KAŠTIEĽ BETLIAR

Kaštieľ Betliar je jeden z najkrajších slovenských kaštieľov obklopený nádherným anglickým parkom, ktorý dal postaviť na začiatku 18. storočia Štefan Andrássy.

KRÁSNA HÔRKA

Neďaleko od Rožňavy sa na vŕšku pod podhradskou obcou rozprestiera hrad Krásna Hôrka. Hrad dali v roku 1318 postaviť Mariássyovci, ktorí kúpili Krásnu Hôrku od Akošovcov.

JASKYŇA DOMICA

``Pýcha Gemera`` jaskyňa Domica, ktorá ponúka i turistami vyhľadávanú a atraktívnu plavbu vo svojich podzemných priestoroch, leží v juhozápadnej časti Slovenského krasu na Silickej planine.

MURÁNSKA PLANINA

V národnom parku Muránska planina a v jej okolí sa už pár storočí snúbi krása prírody s tvorivou činnosťou človeka. Spomienkou na stredovek i novšiu dobu sú ruiny hradov či kaštiele.

GOTICKÁ CESTA

Gotická cesta je kultúrno-poznávacia cesta na Slovensku. V ucelenom okruhu vám predstaví najzaujímavejšie skvosty regiónu Spiš-Gemer. Našim okresom vedie južná vetva.

PEŠIA TURISTIKA

Náučný chodník, dlhý 2570 m, má začiatok v dedinke Drienčany pri pamätníku P. Dobšinského. Je označený v teréne tabuľami, číslami a textom.

CYKLOTURISTIKA

Pre všetkých, ktorí chcú aktívne tráviť voľný čas na bicykli je v Rimavskej Sobote a jej okolí možnosť využitia troch cyklotrás.

POĽOVAČKY

Milovníci prírody a vášniví poľovníci sa môžu tešiť na nezabudnuteľné zážitky v poľovných revíroch z okolia Rimavskej Soboty

SOKOLIARSTVO KANÁT

Sokoliarstvo Kanát je jediný rodinný podnik na Slovensku, zaoberajúci sa chovom, výcvikom a predvádzaním dravých vtákov.