Kaviareň

Zohrejte sa v štýlovej kaviarni

Chladnejšie jesenné dni ku nám zavítali tento rok neskôr než obvykle. Aj keď dni sa krátia a  zapadajúce slnko o 16-ej hodine nám dáva pocit že je koniec dňa, nenechajme sa zdeprimovať. Veď konečne môžeme vytiahnuť jesenné outfity, mäkučké svetre a nadýchať sa čerstvého chladného vzduchu. Priznajme si, aj jeseň má svoje čaro na ktoré sme sa v duchu tešili už dlhšie a bola by škoda hibernovať až do jari, aj keby sme si to viacerí priali.

Našou novou sezónnou ponukou teplých nápojov pre chladné jesenné a zimné dni určite potešíme malých aj veľkých. V našej príjemnej kaviarni to síce nie je ako doma pod dekou, ale veď socializovať sa musí aj po Októbri nielen počas letných mesiacov.

Prírodný životabudič

Niektoré šedé dni to ide možno pomalšie a ťažšie než iné, preto potrebujeme taký menší kopanec tzv.  mood booster, čiže vylepšovač nálady. Jeden z najlepších životabudičov je definitívne náš čerstvý zázvorový čaj s klinčekmi a so škoricou. Zázvor má vynikajúce liečivé účinky a nielenže pomáha pri chrípke a nachladnutí, ale takisto zrýchľuje metabolizmus a má protizápalové účinky a prečisťuje telo. Tento liečivý elixír je nevyhnutný hlavne v tomto ročnom období, a odporúča sa užívať aj ako prevencia pred spomenutými chorobami.

Horúci jablkovo – škoricový nápoj

Voňajúci ako babičkin koláč je tá správna voľba pre našich najmenších. O tom že škorica pozitívne prospieva na ľudský organizmus vedeli ľudia už od pradávna. Toto hrejivé korenie reguluje hladinu cukru v krvi a tým že produkuje teplo spotrebuje energiu a pomáha aj pri spaľovaní kalórií.

Horúca čokoláda

Pre mlsné jazýčky ponúkame viacero druhov horúcej čokolády. Po klasickej bielej alebo tmavej nasleduje pre odvážnejších aj horúca čokoláda s čili papričkami z Kalábrie. O pozitívnom využití čokolády by bolo asi zbytočné aj písať. Veď to vieme všetci: na zlú náladu, na dobrú náladu, na ukľudnenie, na sústredenie, na narodeniny, na meniny, na Vianoce, na Mikuláša atď. Zoznam je naozaj veľmi dlhý 🙂

Teplé alkoholické nápoje

Tím ktorí by si si radi dopriali drink po dlhom dni prinášame horúce alkoholické nápoje. Je to ako vychutnávať si obľúbené drinky na vianočných trhoch ale v teplej kaviarni. Nemusíte vonku mrznúť, tlačiť sa ani čakať na vianočné trhy. Voňavé varené víno a horúcu medovinu si môžete dať u nás aj pred aj po vianočných trhoch. No nie je to skvelé?