Reštaurácia

HAMSIK WINERY

Kto by už dnes nepoznal meno Mareka Hamšíka? Či je to už jedniečným účesom alebo famóznym výkonom na futbalovom ihrisku, ide o jedného z najslávnejších slovákov. Mimoriadne šikovný športovec, ktorý ako ani nie dvadsaťročný už hral pre Neapolský tím a vynikal svojím talentom. Bol najmladším kapitánom v historií tímu a vybojoval si veľa atraktívnych titulov. Po dlhých rokoch strávených v talianskom Neapole sa však Marek Hamšík stal tvárou niečoho úplne iného než futbalu. V Apríli roku 2018 vznikla značka HAMSIK WINERY v spolupráci so silnou talianskou firmou – ktorá už päť generácií vyrába vynikajúce kvalitné vína – aby zaviedli na trh Proseccá a vína.

Čo je vlastne Prosecco?

Prosecco je šumivé víno z odrody hrozna Glera a svoje pomenovanie dostalo podľa prvej dedinky kde sa vyrábalo. História tohto nápoja sa začala pred viac ako 2000 rokmi. Prvá písomná spomienka dnešného názvu Prosecca pochádza z 18. storočia, aj keď jej začiatky siahajú až k starovekým Rimanon. Osviežujúci nápoj identický tomu dnešnému z odrody Glera vyrábali v malej oblasti severovýchodného Talianska, síce ešte pod iným názvom. Tento ľahký, osviežujúci nápoj s ovocními tónmi si natoľko obľúbili ludia, že dnes  je rozšírený celosvetovo ako jeden z najelengantnejších alkoholických nápojov. Najideálnejšie podnebie na pestovanie a výrobu odrody hrozna Glera sa nachádza v regiónoch Veneto a Friuli.

Všetky vína ktoré nesú názov Prosecco pochádzajú z oblastí DOC a DOCG, ktoré sú chránené zákonmi pre zachovanie jedinečnej kvality a obmedzenej výroby výnimočne z týchto zón. Vinohrady v oblastiach zóny DOCG sú ťažko prístupné,  s nízkou ale zato s najkvalitnejšou úrodou zbieranou ručne.  Okrem toho prechádzajú rôznym kontrolám kvality ped tým než dostanú schválenie. Výrobcovia a ich tradičná výroba je tým pádom chránená zákonmi pred konkurentmi, aby sa predchádzalo nesprávnému pomenovaniu šumivých vín vyrobených z odrody Glera mimo zón DOC a DOCG.

Kvalitné Prosecco je ideálnou alternatívou pre drahšie šampanské, ktoré sa hodí na každú oslavu a slávnostnú udalosť. Perfektne vychladený, osviežujúci nápoj v každom ročnom období. Je nám cťou že vám môžeme prinášať len kvalitné produkty, v našej ponuke nájdete nasledujúce :

 

Valdobbiadenne Prosecco Superiore D.O.C.G. brut

biele, suché 

Oblasť povodu – Valdobbiadene

Toto výnimočné a elegantné prosecco sa vyrába z najkvalitnejšieho hrozna. Ovocná chuť  pripomína jablká, hrušky, ananás a banány. Chutí výborne ako aperitív, a hodí sa k rybám.

 

 

 

Prosecco D.O.C Treviso Frizzante

biele, polosladké

Oblasť povodu – Provincia Treviso

Prírodne perlivé biele víno s  vôňou tropického ovocia a kvetín. Jej sladká chuť sa skvele hodí k ľahkým jedlám.

 

Rosé Spumante extra dry

ružové, rosé, extra dry, polosuché

Oblasť pôvodu – Taliansko

Šumivé ružové víno získané z prirodzenej fermentácie talianskou metódou Charmat. Svetlo ružová farba s jemným osviežujúcim perlením a ľahká ovocná chuť  s tónmi jahôd. Perfektne sa hodí k mäsovým jedlám alebo ako apritív.