Kaviareň

Ponuka vín

Výroba vína sa začala za dávnych čias našich predkov, pred tisíckami rokov a pretrváva až dodnes. Podľa odborníkov mierna konzumácia vína, čiže pohárik alebo dva za deň, môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie. Prospieva krvnému obehu  a má aj priaznivé antioxidačné účinky. Či sa konzumuje červené alebo biele víno, dôraz sa kladie hlavne na kvalitu. Naštastie máme mnoho poctivých vinárstiev ktoré vyrábajú vysoko kvalitné slovenské vína. V Hoteli Zlatý býk sa každý rok snažíme zostaviť našu vínnu ponuku z výnimočných a výlučne slovenských vín tak, aby ste si mohli dopriať len tie najlepšie. Teraz si povedzme niečo o tých najvýznamnejších vinárstvach.

J & J Ostrožovič

Rodinné vinárstvo manželov Ostrožovičovcov vyrába odrodové a výberové vína najvyššej kvality už od roku 1990. Okrem toho že sa pýšia titulom Vinárska extratrieda, ich vína patria medzi najlepšie na svete. Celoživotné skúsenosti v oblasti vinárstva im priniesli mnoho úspechov, azda najväčším je fakt že to všetko robia s láskou. Čo samozrejme sa odzrkadluje aj na ich produktoch. Hospodária na vlastných vinohradoch v rozsahu 55 hektárov, a to nie hoci ako. Integrovanou produkciou sa znižujú chemické ošetrenia a uprednostňujú sa ekologické postupy. Tak zabezpečujú ochranu životného prostredia a bezpečný dopad na ľudský organizmus. Ich najvýznamnejšie produkty sú tokajské vína, hlavnou odrodou je Furmint.

Pavelka

Medzi najvyššie hodnotené a obľúbené slovenské vína s určitosťou patria tieto typické malokarpatské, ktoré zrejú na južných svahoch Malých Karpát. Prvotriednu kvalitu zaisťuje aj ochranná známka vín Pavelka z roku 1997. Vinárstvo vedie spoločne otec so synom už dlhé roky. Akostné odrodové vína značky Chateau Zumberg sú určené pre milovníkov ľahších vín, kým polosuché a suché vína z neskorších zberov nájdeme pod značkou Pavelka. Osobitnú kategóriu tvoria aj vína Paves ktoré zrejú v barikových sudoch minimálne jeden rok. V súčasnosti sa venujú už aj výrobe sektu.

Mrva a Stanko

Ľahké, svieže vína a tým aj veľkú zmenu priniesli dvaja priatelia pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Rozhodli sa vytvoriť niečo moderné a nezvyčajné na tú dobu. Koncom 20. storočia keď boli typické ťažšie vína, predstavili akostné odrodové vína čisté, harmonické s tónmi ovocia. Tešili sa veľkej obľube a čoraz väčšiemu dopytu, čo viedlo k vybudovaniu aj moderného vinárstva. Rizling rýnsky, Chardonnay a Frankovka Modrá ktoré sa nachádzajú aj v našej ponuke sú aj ich osobne preferované odrody.

Miluron

Toto pomerne nové a mladé vinárstvo za svoje krátke pôsobenie stihlo naozaj veľa. Množstvo ocenení vo vrecku, a to aj na medzinárodných výstavách. A ich poslanie? Vyrábať len exkluzívne ovocné vína. Všetko sa začalo tradičným rodinným receptom na čučoriedkové víno. Kvalitné suroviny pochádzajú výlučne od slovenských pestovateľov. V ich zbierke by ste ťažko hľadali klasické odrody ako Cabarnet Savignon, Chardonnay alebo Riesling.  V ponuke sú jedinečné vína Broskyňové, Višnové, Rakytníkové, Slivkové, Brusnicové, Čučoriedkové a ďalšie. Víno z čiernych ríbezlí ktoré je aj v našej vínnej ponuke je jedna z ich najoceňovanejších.

Limbavin

Rodinná firma dvoch bratov, ktorá pramení v dlhoročných skúsenostiach ich predkov, odštartovala koncom 90.tych rokov. Na vyše 40 ročných vinohradoch v okolí obce Limbach sa pestuje vysokokvalitné hrozno s optimálnou cukornatosťou. Okrem vlastnej produkcie spracovávajú aj hrozno od iných pestovateľov z okolia Pezinka. Kvalitu sviežich, bielych vín oceňujú aj skutočný znalci v tomto odbore. Červené vína sa nefiltrujú a vynikajú dokonalou vyzretosťou.  Aj keď sú primárne určené pre privátnu klientelu, úspešne sa im darí aj na zahraničnej pôde kde vyvážajú už dlhé roky.