Vinotéka

Táto vínna karta Vás prevedie slovenskými vinohradníckymi oblasťami, kde výber vína je zameraný na „terroir“ a dôležitý je pôvod hrozna a nie to, kde bolo víno vyrobené.

Malokarpatská vinohradnícka oblasť

nachádza sa v juhozápadnej časti Slovenska a skladá sa z troch podoblastí, ktoré sa navzájom odlišujú z hľadiska klimatických, ale najmä pôdno-geologických podmienok: Malokarpatské vinohrady v užšom slova zmysle sa rozprestierajú na juhozápadných svahoch Malých Karpát od Bratislavy po Horné Orešany. Juhozápadné svahy tohto pohoria predstavujú skutočnú klenotnicu vinohradníctva na Slovensku. Vinohrady na nížinách a pahorkatinách severného výbežku Malých Karpát a východne od Malých Karpát.

Stredoslovenská vinohradnícka oblasť

je oblasť na juhu stredného Slovenska, pri hraniciach s Maďarskom. Je to rozmanitá vinohradnícka oblasť, ktorá sa tiahne od Hontu až po Gemer.

Južnoslovenská oblasť

Región v najjužnejšej časti Slovenska, na sever od rieky Dunaj.

Nitrianska vinohradnícka oblasť

nachádza sa v severnej časti Nitrianskeho kraja a v malej časti Trnavského kraja. Zo všetkých vinohradníckych oblastí Slovenska sa vyznačuje snáď najrôznorodejšími prírodnými podmienkami. Vinohrady sú vysadené na svahoch Považského Inovca, Tribča a tiež na sprašových pahorkatinách Podunajskej nížiny.

Východoslovenská vinohradnícka oblasť

zaberá tri oddelené územia na juhu a na východe Košického kraja, vrátane dvoch obcí Prešovského kraja. Zasahuje na územie troch historických regiónov: Zemplín, Abov a Turňa.

 

 

 

 

 

Champagne & sekty

 

 

Francúzsko  
Taliansko  
Slovensko  

 

 

 

 

 

 

Dezertné vína

 

 

 

 

  

 

Rozlievané vína